Berteks Tekstil

Berteks Şirketler Grubu bir aile şirketi olarak 1922'den beri birçok sektörde faaliyet gösteriyor.


Berteks Tekstil, tamamı son model dokuma makineleriyle üretim yapılan makine parkında, yılda ortalama 30 milyon metrekare fantazi perdelik kumaş üretimiyle, tescilli markaları olan; iplikte Pescofil, kumaşta Dolcevita, Startül, Pescreen, ev dekorasyon ve cam balkon perde kumaş ve uygulamalarında Plicell markasıyla 5 kıtada 200 ülkeye ihracat yaparak ev tekstili pazarında üstünlüğünü sağlamış bir gruptur.

Berteks Şirketler Grubu; Tekstil sektörüne yönelik üretim yapan şirketlerinde üretiminin yaklaşık %80ini fantezi iplikler, perdelik ve döşemelik kumaşlar, dekoratif stor perdeler, zebra, plise ve polyester screen perdeler, ev dekorasyon ve cam balkon perde sistemleri, kartela ve kitap üretimi oluşturmaktadır.

Ayrıca otomotiv sektörüne yönelik döşemelik, kaplama & laminasyon kumaşlar, inşaat sektörüne yönelik duvar kağıtları üretimi mevcuttur. Çeşitli teknik ve fonksiyonel tekstil ürünleri, sineklik ve filtre bezleri, polen filtreleri ile farklı sektörlere yönelik çalışmaları ve pazar araştırmaları devam etmektedir.